2016. gada 28. oktobrī LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā tiksies starptautiska ekspertu komanda, lai Executive forumā diskutētu par pieaugošo IT lomu vadības procesos, tostarp kā atrast un noturēt IT speciālistus sarūkošajā Latvijas darba tirgū un kādi drošības, datu aizsardzības un citi izaicinājumi nāk līdzi jaunākajām tehnoloģijām.

“Diskusijas izgaismos to, kas pašlaik uztrauc IT vadītājus Latvijā, jo tēmas izvēlējāmies ciešā partnerībā ar privātā un publiskā sektora IT vadītāju redkolēģiju,” stāsta “Proact IT Latvia” izpilddirektors Dmitrijs Šarafutdinovs, “IT kļūst par attīstības dzinējspēku, un jau tagad saskaramies ar pirmajiem ceturtās industriālās revolūcijas vēstnešiem – bezpilota iekārtām, lietu internetu, mākslīgo intelektu u.c. –, kas kā “disruptive” jeb graujošās inovācijas nojauks robežas starp fizisko, digitālo un bioloģisko vidi. Tāpēc, lai runātu par aktuālākajiem tematiem, stiprinātu IT lomu vadības procesos un vienotu Latvijas IT kopienu, aicinām interesentus piedalīties Executive forumā.”

Forums ir IT vadītāju viedokļu apmaiņas platforma, kurā tiks apskatītas septiņas tiem aktuālas tēmas un veidotas padziļinātas diskusijas. Ar Izraēlas bezpilota iekārtu pieredzi iepazīstinās Alons Ungers, kuram kā bezpilota lidaparātu vecākajam pilotam un operatoram ir 26 gadu un 7500 lidojuma stundu pieredze bezpilota ierīču vadībā. Viņš ir dienējis Izraēlas gaisa spēkos kā vecākais komandieris, bet pašlaik ar paša radīto ikgadējo konferenci UVID (Bezpilota transportlīdzekļi Izraēlas aizsardzībai) stiprina bezpilota lidaparātu kopienu Izraēlā.

Savukārt stāstu par gudrajām tehnoloģijām pilsētvidē atklās Dilans Tomass no “Hitachi Data Systems”, bet jaunās ES personas datu regulas būtiskākajām prasībām pievērsīsies Kriss Hadsons no “Proact Group”. Tāpat forumā diskutēs par darbaspēka pieejamību un IT komandas vadītāja lomu organizācijā. “2020. gadā darba tirgū ienāks vismaz par 50% mazāk jauniešu nekā 2009. gadā. Tā ir skaudrā realitāte, ko izjūtam jau šodien,” skaidro Liene Kubliņa, “CVO Recruitment Latvia” vadošā konsultante un biznesa attīstības vadītāja, kura forumā analizēs, kā tikt galā ar darba tirgus dinamikas izaicinājumiem. L. Kubliņas pamata specializācija ir vadītāju un profesionāļu atlase, kā arī talantu piesaistes programmu vadība. Iegūtā izglītība IT jomā ir veicinājusi arī īpašu interesi par šo nozari un segmenta darba tirgus aktivitātēm.

“Adizes Latvia” pārstāvis un RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzējs Gregs Materss skaidros, kā no divām zvaigznēm – biznesa un IT – izveidot vienotu komandu. G. Materss konsultē uzņēmumus visā Baltijā un Eiropā, kā arī ir dibinājis un darbojas četros no saviem uzņēmumiem. Adizes institūts ir apkalpojis klientus 73 valstīs, tostarp arī Latvijā. Savukārt pieredzē par to, kā bizness un IT mācās runāt vienā valodā, dalīsies Edijs Freivalds no starptautiskās lidostas “Rīga”. Forums noslēgsies ar paneļdiskusiju “Ko iesākt, kad organizācijas kultūra stratēģiju notiesā brokastīs?”.

Executive forumu organizē “Proact IT Latvia” sadarbībā ar “Hitachi”, Izraēlas vēstniecību Latvijā un konferenci UVID 2016. Tas norisināsies šī gada 28. oktobrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Rīgā, Jelgavas ielā 1. Pieteikties forumam var līdz 25. oktobrim vietnē exe4um.lv.

“Proact” ir Eiropas vadošais neatkarīgais datu uzglabāšanas integrators un mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzējs. Uzņēmuma piedāvātie mūsdienīgie datu glabāšanas, virtualizācijas, tīklošanas un drošības risinājumi palīdz organizācijām visā pasaulē samazināt darbības riskus un izmaksas. “Proact” uzņēmumu mākonī pārvalda 70 petabaitu datu, un ir īstenojis vairāk nekā 3500 projektu. Uzņēmums ir dibināts 1994. gadā, un tā grupā strādā vairāk nekā 720 darbinieki 15 valstīs Eiropā un ASV.

Posted in: Uncategorized